Jak rozpoznać typ cery?
Jak rozpoznać typ cery?

Jaki mam rodzaj skóry? To pierwsze pytanie, które każdy z nas powinien sobie zadać przed kupnem kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Odpowiednio dobrane produkty powodują, że skóra utrzymuje balans, staje się odpowiednio nawilżona, jędrna oraz pozbawiona niedoskonałości.

Coraz częściej podchodzimy do pielęgnacji bardziej świadomie i holistycznie. Nic w tym dziwnego, że chcemy pięknie wyglądać i zdrowo żyć. Z kolei, jeśli źle dobierzemy kosmetyki może to spowodować podrażnienie, przesuszenie, nadmierną produkcję sebum, wypryski, krosty i inne problemy, których wolelibyśmy uniknąć.

czytaj całość »
Czym są naturalne kosmetyki?
Czym są kosmetyki naturalne? Jaka jest prawna definicja?

Coraz częściej zwracamy uwagę na składy produktów, które aplikujemy na naszą skórę. Oprócz zdrowej i ekologicznej diety liczy się również to, czym pielęgnujemy nasze ciało. Chcemy, aby kosmetyki także były proste, naturalne i wspierały procesy fizjologiczne bariery skórnej. 

Każdy kosmetyk przed wprowadzeniem do obrotu musi zostać odpowiednio przebadany pod względem mikrobiologicznym, oznakowany, a jego produkcja ściśle udokumentowana. Prawo nie reguluje jednak kwestii samego nazewnictwa "kosmetyku naturalnego", czyli nie określa wymagań jakie musi spełnić produkt, aby można było go nazwać "naturalnym". Europejski Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych w 2000 r. utworzył co prawda wytyczne dla producentów oraz oznakowania kosmetyków naturalnych, jednak do dziś nie stanowią one obligatoryjnego prawa. Wytyczne nie są wiążące i dają producentom jedynie niezobowiązującą wskazówkę jak komponować naturalne produkty. Na co więc zwracać uwagę?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl